יום ד', י’ בשבט תשע”ט
ניצנים
    אתר המיזם  |  דף הבית  
אילנות אל נור אלונים אלין ארזים בית הצייר
בית חינוך עיוורים בית רחל שטראוס בן יהודה ברושים דקלים הארמון
כי"ח חירשים ולק"ש מעגלים מעיין מרכז שיקום נוער נוף הרים (איתנים) ניצנים
נירים סאלד פוירשטיין שמע בי"ח שערי צדק תדהר
תלי בית חינוך נעורים ברנקו וייס אל סלאם אלמנארה אלמג'ד
רעות הרי ירושלים אלזהרא יד המורה שלב רעות אור שלום
יובלים הטנה קרן אור הדביר החדש תפנית אמית דביר
מרכז לליקויי ראיה ועיוורים הניסויי הדסה עידנים הגימנסיה העברית דרור אשכול וריאטי.
בית כנסת החורבה - אתר במבט מיוחד
פעילות בית כנסת החורבה בבית ספר שלנו תלמידים מספרים:המדריכה מבית הכנסת ה" חורבה" הגיעה לבית הספר שלנו והעבירה לנו פעילות כדי שנבין את סיפור בית הכנסת. היה כייף בפעילות. ביחד בנינו דגם בית הכנסת מלגו. כשכבר די התקדמנו המדריכה פתאום הרסה לנו את מה שבנינו. אנחנו התאמצנו ולא אהבנו שהיא הרסה לנו את מה שבנינו.
קרא עוד...
סיור תלמידים בבית כנסת " החורבה" ב 20.01.14 בקרנו עם התלמידים בבית כנסת " החורבה". לפני הסיור עם התלמידים אנחנו ישבנו עם צוות ההדרכה , הסברנו להם מה המטרה שלנו ומה הם הצרכים של התלמידים שלנו. ביחד החלטנו לערוך סיור בבית הכנסת כדי להכיר את המבנה מקרוב ולהבין מעט מההיסטוריה. ( בקרוב המדריכות יגיעו לבית ספר שלנו כדי להסביר יותר על ההיסטורי ולהמחיש ע"י תמונות לגבי התקופות ) הסיור היה מאד מוצלח: התלמידים הגיעו עם רקע קודם, הסברים ותמונות שחיפשנו ביחד במהלך העבודה על הפרויקט, הם הגיעו עם שאלון מוכן ובמהלך הסיור עלו עוד שאלות מעניינות מצד התלמידים. הם מאד שמחו לזהות מקומות שהם הכירו בזמן ההכנה באינטרנט. במהלך כל הסיור התלמידים צלמו והסריטו את המבנה ואת ההסברים של המדריכה, כדי שיוכלו לעבד את החומר הרב בהמשך העבודה על הפרויקט ולתרגם את זה לאפליקציות באייפד. המדריכה הייתה מוכנה היטב לקבל את התלמידים ונוצר קשר טוב ביניהם. ההסברים היו ברורים ומותאמים לרמת התלמידים, החומר היה חוויתי ומעניין. הסיור נתן מוטיבציה ורצון להמשיך לחקור את הנושא והתלמידים כבר מחכים למדריכות שיבואו בקרוב לבית הספר כדי להמשיך ביחד להעמיק בנושא.
קרא עוד...
חקר החורבה- תהליך עבודה. יצירת קשר עם אתר בית כנסת החורבה: - התכתבות דרך המייל עם מנהל האתר - שיחות טלפון עם המנהל והמזכירות - קבלת אישור של המנהל ליצירת ברקוד למבקרים ב"חורבה" - פתיחת מייל/חשבון ב google -לצורך העבודה המשותפת בפרויקט שלב ראשון –הכירות ראשונית עם החורבה: - הקרנת סרטונים - הצגת תמונות - חיפוש תמונות באינטרנט - יצירת "קובייה מסתובבת" . שלב שני- מושג "בית הכנסת":
קרא עוד...
סיור ראשוני (בלי תלמידים), צילומים, סיור מודרך.שאלת שאלות לקרת הסיור בחורבה,מיון שאלות על פי קטגוריות. מצורפים קבצים
קרא עוד...
ילדי ניצנים יחקרו את בית כנסת החורבה בהובלת הרכזת טניה דשבסקי המורה יעל אנג'ל , ובהדרכת דליה אליעז
קרא עוד...
רעיונות לעבודת חקר בנושא "מיזם - תיירות ניידת באתר"בית כנסת החורבה": בתחילת העבודה הכנו שמש אסוציאציות על בית כנסת החורבה בעזרת תוכנת לינולית Linoit – בית בנסת החורבה, מצורף קישור לעבודה. בהמשך נעבוד על ציר הזמן ונתייחס לנקודות מרכזיות בהיסטוריה.
קרא עוד...

גלריית תמונות מרהיבה ומיוחדת מ"החורבה"ההיסטוריה של בית כנסת "החורבה"
קרא עוד...
הצעה ללוגו למייזם
קרא עוד...
הכיתה שלי
עבודות תלמידים
הענן החינוכי
בתי ספר